Ubytování

Stará Búda

Jeden šestilůžkový pokoj

Původní předsálí vinného sklípku v přízemí Staré Búdy je v současnosti zařízeno jako obývací pokoj s kuchyňkou a sedačkou, ze které lze vytvořit přistýlku pro dvě osoby. V 1. patře najdete jeden šestilůžkový pokoj a vstup na terasu nad samotným vinným sklepem. Terasu můžete využít k celodennímu relaxu ať při grilování pod pergolou, či koupeli v dřevěném koupacím sudu.

Počet lůžek: 6 osob

Přistýlka: 2 osoby

Sociální vybavenost: Ano

Koupelna: Ano / ručníky / fén / sprchový gel

Klimatizace: Ano

Wifi: Ano

TV: Ano

PROVOZ ZAHÁJEN OD ÚNORA 2024
PROVOZ ZAHÁJEN OD ÚNORA 2024

Dřevěné sudy

Dvoulůžkové apartmány

Nevšední zážitek z ubytování nabízí naše speciální dřevěné sudy, které jsou plně vybaveny jako samostatný apartmán pro dvě osoby s manželskou postelí. Díky zateplení je sud vhodný pro celoroční pobyt. Máme pro Vás 3 obytné sudy a 1 sud, který je plně vybaven jako kuchyň a společenská místnost s veškerým nutným vybavením.


Počet obytných sudů: 3 

Počet lůžek v sudu : 2 osoby, manželská postel

Socialní vybavenost: Ano

Koupelna: Ano / ručníky / fén / sprchový gel

Klimatizace: Ano

Wifi: Ano

TV: Ne

Máte zájem o pobyt? Chcete zjistit, zda máme ve vámi zvolený termín volno ?

Vinařské akce v Mutěnicích

Bůdaři - 4. otevřené sklepy

24. 2. 2024

Můžete se těšit na prohlídku a ochutnávku vín v šesti sklépcích místních vinařů. V ceně vstupenky je nejen degustace, ale i dvě láhve vína a drobné občerstvení. K zakoupení budou tqaktéž speciality z udírny, bramboráky či divočák na grilu.

Počet lístků je omezen. Objednávky na tel. : 777 945 089


Den otevřených sklepů

27. 4. 2024

XVI. ročník oteřených sklepů v arálu sklepů Búdy. Zahrnuje ochutnávku vín ve více jak čtyřiceti mutěnických sklípcích, kde v každém sklípku můžete ochutnat až 8 druhů vín. 
Přímo v areálu sklepů a blízkém okolí je možno se stravovat. V ceně vstupenky je ochutnávka v otevřených sklepích, sklenička, katalog, mapka sklepů, autobusová doprava z okolních obcí a kupony na odběr vína následujíci den

Motoples Mutěnice

17. 2. 2024

IV. ročník motoplesu. Vstupné 200,- Kč, rezervace stolů na tel. : 702 158 884


Ameriky mezi sklepy

17. 5. - 19. 5. 2024

Jde dvoudenní charitativní sraz všeho amerického železa. Jedná se o nezvyklé spojení slováckého folklóru, krojů, hudby, vína, vinohradů a vinných sklepů s folklorem americkým - silnými vozy, motorkami, pivem, dobrým jídlem, oblečením ve stylu pin up a hudbou zlatých 50. let. Pro veřejnost začíná akce s bohatým programem 17.5. 2023 od 9 hodin v amfiteátru a jeho okolí.

Výstava vín Mutěnice

6. 4. 2024

Vinařský spolek Mutěnská hora vás srdečně zve na tradiční výstavu vín. Akce se koná v sobotu 6. dubna 2024 od 10.00 hod. v kulturním domě v Mutěnicích. Atmosféru zpříjemní Cimbálová muzika. Občerstvení zajištěno. Festival Mezi sklepy

21. 6. - 22. 6. 2024

Otevřeno bude kolem 50 sklepů v mutěnickém sklepním areálu Pod Búdami, včetně možnosti chodit s vinaři i důle, tedy žádné koštování před žudrem u provizorního stolku, ale naskytne se šance zažít opravdové tradiční degustování v kvelbu, mezi sudy či demižóny, kde má víno tu jedinou správnou teplotu. Festival bude omezen na pouhé dva tisíce hostů.

Noc pod Mutěnsků horů

6. 7. 2024

Vinařský spolek Mutěnská hora vás srdečně zve na již tradiční Vinné trhy, které se uskuteční 6. července od 15.00 hod. v amfiteátru Pod Búdama. Jedná se o zastoupení menších vinařů z Naší obce, tudíž se můžete těšit na stoprocentní osobní přístup. V ceně vstupenky je degustační sklenička, katalog vinařství, degustační kupony. K poslechu bude hrát cimbálová muzika a nebudou chybět stánky s bohatým občerstvením a večerní zábava až do pozdních hodin.

Letní vinné Mutěnice

16. 8. - 18. 8. 2024

Spolek vinařů Búdy Mutěnice vás zve na první ročník v rámci, kterého budete moci navštívit devět vinařství, degustovat vína, prohlížet sklepy a zpestřením bude účast dvou regionálních minipivovarů.
V pátek od 19.00 hod vás v amfiteátru pod Búdama kulturně naladí cimbálová muzika Slovácko mladší. K dispozici bude degustační zóna s víny místních vinařů. Minipivovary Křikloun a Dubňák. V sobotu od 11.00 hod degustace ve sklepech a od 17.00 hod večerní zábava. V neděli bude probíhat prodej vín.

Mutěnické vinobraní

6. 9. - 8. 9. 2024

Příjďte zažít kouzlo Mutěnického vinobraní! Můžete se těšit na bohatý kulturní program, kterým vás provedou místní sbory a soubory. Večer završí kapela. Vychutnáte si místní víno a atmosféru plnou zábavy. Nechybí průvod s výstavou hroznů, divadelní představení, taneční i pěvecká vystoupení souborů z blízkého okolí a Slovenska, scénka "zarážání hory" nebo dražba hroznu.

Burčákový pochod

12. 10. 2024

Burčák je nápoj plný zdraví. Obsahuje obrovské množství přínosných látek, vitamínů, enzimů, ovocných cukrů… Pití burčáku je pro naše zdraví!!!Pokud pití burčáku spojíte s turistickou akcí, máte zdraví 2x. Po trase narazíte na sklepy Pod dubňansků horů a v cíli na Mutěnické búdy. Krásná procházka po okolí Mutěnic, Hovoran, Dubňan. Burčák, víno a další místní speciality a pochutiny budou určitě k dispozici. Délku trasy si můžete vybrat 5 - 13 km. Vstupné na akci se neplatí, občerstvení je k dispozici na stáncích podél tras.

Svatokateřinské slavnosti vína

16. 11. 2024

Již 15. ročník této podzimní vinařské akce, zaměřené na mladá vína, tedy vína ročníku 2023. Akce se koná ve sklepní lokalitě  Mutěnické Búdy. Vstupné v předprodeji osahuje: ochutnávku vín, skleničku, mapku, nosičku na krk, hodové menu - kachnu se zelím a knedlíkem, odběrové kupóny na víno, svoz autobusem z okolních obcí a večerní posezení s cimbálovou muzikou. Předprodej je omezen na 700 vstupenek. Vstupné na místě obsahuje: ochutnávku vín, skleničku, mapku, nosičku na krk, odběrové kupóny na víno, svoz autobusem z okolních obcí a večerní posezení s cimbálovou muzikou. Otevřeno je šestnáct sklepů, většinou členů spolku.

Okoštujte u vinařa

26. 6. 2024 - 1. 9. 2024

Akci za poznáním Moravského Slovácka pro váš připravil vinařský spolek Búdy Mutěnice, z.s. s ochutnávkou mutěnických vín, ze Slovácké vinařské podoblasti, přímo u vinaře. Zveme všechny, cyklisty a ostatní návštěvníky Mutěnic na prohlídku malebných vinných sklepů, seznámit se nejen s víny tohoto regionu ale také prostřednictvím jednotlivých vinařů se dozvědět něco více o vinné révě, jejím pěstování a výrobě vína. Po dobu 10 týdnů, každý týden vám otevřou své dveře 2 vinařství, po celý týden po telefonické domluvě a od pátku do neděle od 18.00 do 21.00 hod. Budete mít možnost degustovat s pozorným výkladem vinaře. Po zaplacení degustačního poplatku vám vinař zapůjčí skleničku a po ukončení ochutnávky si skleničku vezme zpět

Oslava, rozlučka se svobodou, dovolená nebo posezení s přáteli? Vše můžeš zažít u nás.